Бібліотека Ретро-музика 

Zбой Рефлексов – Ужгород, rap

Сьогодні Вівсянка представляє старий ужгородський реп-гурт.

На сайті “Толока” вдалося знайти опис гурту, написаний, імовірно самими його учасниками. Вирішили залишити його оригінальним і не редагувати.

Для більш цікавого читання спершу додаємо альбом гурту «Словесный бой» за 2012 рік, випущений на “Moon records”.

“Група «Zбой рефлексов» заснована в серпні 1998 року двома хлопцями [під пиво], ними були Едгар (гітарист десової групи Тінітус) і Biggi, для виступу на Червоній руті, разом з Дюріем (вокалістом Тінітуса). З цього все й почалося. Перші мінуси почали робити на простенькій програмі Magic music maker у Робея в підвалі (барабанщик Тінітуса), правда вони були дуже слабенької якості. Ну тай ладно, мінуси є, тексти написали і гайда на відбірковий тур Рути (правда, Едгар вирішив не виступати), де ми проходимо в резерв фестивалю. Раз вже ми пройшли в резерв, треба йти на нормальну студію і робити щось більш пристойне, щоб не було сильно соромно. Так з’явилася наша перша пісенька «поквитатися». І мінус на пісеньку «Пiд пріцiлом». Потім виступ на різних концертах. Так ми і жили до березня 1999 року. Коли, нарешті, пісенька «поквитатися» пішла в ротацію на ужгородському радіо 107 FM.

До групи приходить Вовк, і група «Zбой рефлексов» починає проводити постійні вечірки в Ужгороді. Потім нам вдалося зв’язатися з Фіксом (Ухха) і нам у терміновому порядку довелося писати 3 плюса, щоб потрапити на Ін да Хаус-5. Записали плюс «Пiд пріцiлом», «Вже Бiльше нiколі». І ось ми отримуємо заявку на фест до Харкова. Але перед самим фестом Вовк загримів на 7 діб в ментовку (блін ганста). Нам довелося їхати двом до Харкова. Ну, поїздка була плідна, з багатьма познайомилися. Синтя взяв наш трек «Пiд пріцiлом» на якийсь збірник, але я вже не пам’ятаю як він називається. Приїхали додому і все літо практично виступали то в Перечині то в Сваляві і, звичайно, в Ужгороді. На одному з концертів, а саме в Сваляві, ми познайомилися з Каністрою.

У вересні Дюрі за сімейними причинами йде з групи і BIGGI разом з Каністрою почали репетиції в СЦД «Ювентус». Там нам і запропонували зробити свою міні студію. Але, на жаль, Каністра завалює навчання і доводиться їй піти з групи на час. Якраз тоді в групу приходить Айболить і приносить до групи новий струмінь. Почалася робота над альбомом. Пару виступів разом, потім знову втрата: він йде і створює групу «B & B». Каністра вирішує повернутися і записуються треки «Рэп територия» і «Изгой».

У березні 2000 року в групу приходить Аша, і робота кипить: з’являються ще 5 треків. І назад Ін да хаус, треба їхати. У Каністри випускні іспити вона не може їхати, так що Biggi і Аша їдуть до Харкова удвох.

По дорозі до Харкова до нас у поїзд підсіли Фрімен зі Львова та Вадим з Рівного і створюється клан 2.1.4. Почалася нова сторінка історії «Захід УА.» Влітку 2000 року через розбіжності, Аша вирішила піти з групи. «Zбой рефлексов» робить перший фестиваль західної України «Патi на хаті». В Ужгород приїжджають Slow, Bone, Snake все Львів та H.W. з Мукачево. Це все проходило на центральній площі. На все це прийшли подивитися близько 2000000 чоловік. Так що все пройшло дуже добре. І ми зайнялися підготовкою першого всеукраїнського фесту «Хіп хоп хаос». І в грудні фест відбувся в Падіюні. Хіт-лайнером приїжджає група «Південний централ 54». У листопаді 2000 року трек «Новый год» виходить в Москві на збірці «Реп прорив-2».

За підсумками року 2000 в українському хіп-хопі за оцінками журналу екстрім ми визнані як «відкриття року». У лютому 2001 року ми вирушаємо до Ніжина на фест «Люди нової свободи 2» як хіт-лайнери. У березні 2001 в Закарпатті повінь і група вирішує провести благодійну акцію: запрошує з Києва «Зелених каштанів». Травень 2001: як завжди, Ін да хаус, цього разу Каністра їде. До нас приєднується група «Локаут» (яка їздила в якості моральної підтримки) і S22W (Львів). У серпні 2001 року в Ужгороді проходить перший батл по фрістайлу «Захід Уа».

На початку листопада Biggi на фесті в Чернівцях знаходить ще двох дівчат: Пону і Лолу які приєднується до збоїв. У листопаді дописується альбом «Словесный бой», створюється лейбл «Хіп-хоп хаос» і йде підготовка до фесту «Хіп хоп хаос 2». На фест приїжджає Шнель Шпрехен, і Спідвей. І записується спільний трек «ми разом». Перед самим фестом Каністра йде і починає робити сольну програму. У січні 2002 року виходить альбом «Словесный бой» і збірник «Хіп хоп хаос» на MOON REC (КИЇВ). У лютому Biggi разом з Снейк відправляються на фест «RAP ZONE 2002» в Горлівку”.

Related posts

Leave a Comment