Рецензії 

Siberian Sun – Escape (2015)

tsVOPE3rqvwНа початку минулого тижня ужгородський гурт Siberian Sun дебютував із своєю платівкою «Escape». Вона складається із 8 пісень, більшість яких написані англійською мовою. Проте, варто зауважити, що у релізі можна почути й українську, що, безумовно, радує – це пісня «Сто тисяч років». Також увійшов трек «Never enough», який ми могли чути й раніше, щоправда, тут він звучить набагато якісніше та дещо інакше – з’явилось гітарне соло.

Загальний настрій платівки доволі меланхолічний, хоч в деяких місцях хочеться підірватись з місця й рухатись. Певно, це через гітарні рифи, які подекуди віддають ню-металом. Платівка іноді дивує експериментами з жанрами. У кількох піснях хлопці переходять із альтернативи у пост-рок, та навпаки. Варто також зауважити останню пісню альбому – «Outro». Тут поєднані пост-метал і альтернатива, а закриває альбом важезний коктейль із «постового» рифу, протяжного скріму, приправлених не набагато легшим електронним семплом. Це доволі сміливий експеримент, і чесно кажучи, він вдався.

Альбом звучить доволі сучасно в плані технічності, але водночас відчувається щось тепле та знайоме – так-так, він віддає «дев’яностими». Не можна не зауважити величезного впливу альтернативних гуртів, як Deftones, які надихнули гурт на «важкі» рифи, їх же сайд-проекту Team Sleep, від яких було запозичено меланхолічні пост-рокові мелодії та легенд Red Hot Chili Peppers, чиї пісні ми неодноразово чули наживо у виконанні хлопців. Також чітко відчуваються нотки ґранджу, тож Alice in Chains, Soundgarden та з десяток інших легенд тієї епохи можна сміливо включати у список.

Проте, всюди є своя ложка дьогтю, і цей реліз не є винятком. Барабанні партії набиті на комп’ютері, і вони звучать дещо синтетично та одноманітно. Також деякі пісні надто схожі не тільки одна на одну, а і на роботи інших музикантів.
В кількох моментах мені здавалось, що я увімкнув «Around the Fur» Дефтонсів або «Californication» Red Hot Chili Peppers. Заключний трек дещо нагадав останні альбоми Одеських експериментаторів «Septa», але він доволі органічно закінчує альбом, нема відчуття «недомовленості».

Siberian Sun видали доволі цікаву страву з альтернативи, щедро приправленої інді- та пост-роком – загалом, дебют вдався.

П.С.: Повністю альбом можна послухати тут –

https://siberiansun.bandcamp.com/

Остап.

Related posts