Рецензії 

Omniverse – Repel (2015)

hkSCgosZ-G8

Відхиляю. Експерименти в металі та бентежність душ.

Omniverse, які вельми яскраво дебютували минулого року із ЕР «More to explore», нарешті представили публіці першу з трьох частин з альбому «Repel. Lament. Destroy», що, як не важко здогадатись, отримала назву «Repel». Це тріо музик, які встигли «засвітитись» вже в багатьох гуртах, як Quiet Observer, Vulvulator, Обрій, 4исла, та інших, взяли впевнений старт минулого року, і, схоже, не планують зупинятися.

Новий матеріал справді вражає, адже хлопці не знизили планки, як іноді буває, а навпаки: тут можна почути ще більше гітарних соло, нестандартних ритмів, їх частих змін та інших сміливих експериментів. Також не можна не зауважити цікаві вставки з клавішними (привіт, Quiet Observer), якісно та грамотно написану лірику, та навіть екзотичні музичні інструменти.

Тексти піднімають теми філософії, релігії, психології, та ставлять багато питань про людське життя, його сенс, труднощі, які нас переслідують, та багато всього іншого – це треба чути. Якщо почитати їхні тексти, або, принаймні, вслухатися в них, може скластися враження, що вокалом і словами займається який-небудь Марк Ґрінуей (Napalm Death), адже рівень мови у обидвох високого ґатунку, тематика пісень має схожі риси, чого, щоправда, не скажеш про вокал – у Віктора з Omniverse він дещо інший; трохи «легший», але не менш технічний. Щоправда, трохи одноманітний – іноді таки хочеться «чистого». Також з’явився бек-вокал, за що подякуймо гітаристові Андрію.

В гітарному саунді можна почути вплив шведського мелодік-дезу – Soliwork, At The Gates, Scar Symmetry; трешу в стилі Annihilator та Testament. Нерідко дає про себе знати дез- та прог-метал. Також у соло відчувається легенький доторк джазу.

Це все вкупі створює невеликі проблеми із визначенням жанру, але чи важливо це? Звучання гурту балансує десь між треш-, дез-, та прог-металом. Місцями можна почути й симфонік-метал, завдяки вставкам з клавішними.

Загалом, реліз вийшов чудовим – поверне надію у вітчизняну сцену тим, хто її втратив, дозволить металгедам досхочу трясти гривою, а поціновувачам вищих матерій – насолоджуватись прогресивними соло, глибокою лірикою та іншими експериментами зі звуком.

П.С.: Повністю альбом можна послухати тут –

http://omniverse-ua.bandcamp.com/

Остап.

Related posts

One Thought to “Omniverse – Repel (2015)”

  1. […] світ у 2015 році. Рецензію на неї можна почитати за цим посиланням.   На фізичних носіях реліз, нагадаємо, поки не […]

Leave a Comment