Блог 

Найзахідніший смерть-метал країни

На початку 90-х з проголошенням незалежної України її окутала хвиля Дез-металу, звісно, вона не оминула і Закарпаття.

Дез-метал або Дет-метал (англ. Death metal, від Death — «смерть») — екстремальний піджанр важкого металу, що сформувався з елементів треш-металу в кінці 1980-х на початку 1990-х років. Ось що нам говорить Вікіпедія, проте хочеться додати: жанру хактерні бласт-бісти, понижені строї струнних інструментів, середній і швидкий темп, а лірика у більшості випадків пов’зяана із міфологією.

Old School Of Uzhhorod Death Metal

У 90-і метал сцена у нас тільки зароджувалася. Із цікавого нам напряму сформувався ряд команд: Prophecy, Pentagram(pre-Soulrest), Castrum, Deathorder, Tinnitus, вони орієнтувалися на Death, Morbid Angel, Pestilence.

Сastrum 1995

1994.

Саме у цей рік різні смерть метал команди почали свою активність. Згодом маємо демо-записи Castrum “Burrial of the affection”, Prophesy “Curse of the dead”. Звісно, релізи сируваті, адже тоді можливості були обмеженими.

Soulrest 1995

Цитата з інтерв’ю Georgius-a (Castrum) джерело: Transcarpathian Music Portal.

“В 94-ом когда образовался Castrum,мы репетировали на юридическом факультете вместе с Soulrest.Там же записали на точке один из первых репетиционных треков “Brand” на моем советском кассетнике.”

1997.

До вищезгаданих колективів приєднався Soulrest із своїм демо “Pathological processes”.

2000-і.

З’явилося купа гуртів, що тішили фанатів тільки живими виступами, оскільки з’явилась концертна організація спрямована на дез-метал «Death Metal Assault».

Castrum. DMA 23.

Певна частина команд із 90-х продовжили свою діяльність. Один з найбільш знакових релізів: Anubis “Heretical preception”

New School Of Uzhhorod Death Metal

У цьому напрямі метал формації почали грати у кінці нульових. Початківцями є гурт Contaminated, далі долучилися Bloody Terror(Death/Melodic Black metal), Обрій(Groove/Death metal) та Omniverse(Progressive Thrash/Death metal)

Епілог.

У Закарпатті дез метал – це той жанр та сцена, що набрали найширшої уваги споміж інших явищ. Тут він розвивається вже 3 десятиліття, і померати не збирається, оскільки нові колективи взялися за свою справу серйозно.

Автор – Виталий Лендел

Related posts

Leave a Comment