Авторські матеріли 

“1914”: у плані музики Львів – це сране болото

Львівський гурт “1914” наприкінці квітня виступить в Ужгороді  на першому “КРУК ФЕСТІ”. Вівсянка поспілкувалася зі музикантами перед концертом і трохи взнала нового про їх справи та плани на майбутнє.

– Привіт. Як справи у 1914? Свіжі новини і плани на найближче майбутнє?

– Привіт. Зі свіжих новин – вже, мабуть, можу це анонсувати. Адже погодили і матеріал, і деталі – цього року у нас очікується два релізи.

Перший – це спліт зі крутими американцями “Minenwerfer“,  які так само присвятили свою творчість Першій Світовій Війні, (що дуже не характерно для американського блеку) В травні ми і вони завершуємо роботу над треками для спліта.

Ну і, звісно, ми працюємо, не збавляючи темп, над новим альбомом, котрий (як планується) буде вже наприкінці цієї осені.

Ну і хотілось би, (якщо знайдемо кошти), зняти хороший кліп, однак, оскільки це питання не з дешевих, то поки шукаємо варіанти.

Також у процесі випуск вінілу нашого дебютника – ця радість теоретично мала б бути на кінець літа

– Ви писали, що у вас готова частина матеріалу для другого альбому. Якщо з тематикою лірики все більш-менш ясно, то чи очікується щось нове у плані музики?

– Так, у нас наразі є вже майже готові чотири нові треки (а це понад 25 хв. звучання), ще декілька у розбірці і плануванні.

Нове в плані музики – о так. Ми стали більш “похмурими”, повільніші (хоча не обходиться і без бластів), пісні стали довші. Ми реально стали думати над аранжуванням кожного треку більш комплексно. З’явилось багато мелодійності, зокрема, у гітарах, але “похмурої”. Ну і, я думаю, коли альбом буде готовий, там буде пару сюрпризів. Хоча ми розуміємо, що вони можуть бути сприйняті неоднозначно.

До слова, два треки зі нового альбому ми будемо презентувати у вас на фестивалі. Тож сподіваюсь почуємо відгуки публіки на наш новий матеріал.

– Якщо прослідкувати за вашими концертами, то ви переважно граєте на фестивалях. Чому саме так виходить?

– Чесно кажучи, по-перше, ми вибираємо, де нам цікаво грати. Не бачу сенсу кидатись на кожен концерт. Краще за рік відіграти декілька потужних фестів, ніж щомісяця грати у порожнякових залах, на убогому апараті і т.д.

– Чи будуть композиції присвячені подіям Східного фронту? І чи будуть зачеплені події, які стосуються України в ПСВ?

– Так, звісно. Зокрема, новий альбом буде суцільно присвячений подіям в Україні – Карпатська зимова операція, Бій на горі Лисоня, Офензива Керенського\П’ята Галицька битва, взяття Львова і тд. Це буде історія боїв на нашій території, і конкретно про участь в них вояків УСС (Українські Січові Стрільці) у складі Австро-Угорської армії. Їх шлях із 14 по 18 рік. Кожен трек йде від першої особи –  це розповідь подій очима солдата, звичайного піхотинця, снайпера, командира загону на Лисоні і так далі.

 У Львові є декілька дійсно сильних метал команд, але таке враження, що тематичні концерти проходять рідко. При цьому на тому же “Black Mass”, який я мав можливість відвідати, була досить велика кількість відвідувачів. У якому стані, на вашу думку, зараз львівська метал-сцена?

– Я неодноразово казав і буду повторюватись постійно: у плані музики Львів – це сране болото з непомірним гонором, за яким нічого не стоїть. Тут збирають лише бумбокси, антитіла і решта убогого ниття. Тож тематичні концерти тут, по-перше, немає, де робити та і не дуже є для кого робити.

Так, тут є декілька крутих команд, ті самі Somali Yacht Club, Octopus Kraft, Kroda, віднедавна Jinjer і т.д. Але всім цим командам набагато цікавіше і, чесно кажучи, простіше поїхати пограти десь у Європі чи на адекватних фестах по Україні, ніж знову і знову варитись у Львіському пиздомистецькому болоті.

– Менш ніж за два тижні відбудеться КРУК ФЕСТ І, на якому ви будете грати. Пару слів для потенційних відвідувачів фесту.

– Ми привеземо багато іприту, фосгену та хлору і будемо розпиляти їх на концерті великими дозами. Тож приходьте цілими родинами, беріть друзів, дітей, сусідів. Вистачить на всіх.

Related posts

Leave a Comment