Авторські матеріли 

Огляд цікавих українських релізів 2015 року

Вівсянка представляє огляд цікавих релізів українських команд, які могли не потрапити в поле уваги пересічного слухача. Їх перелік є суб’єктивним та був складений двома учасниками ужгородської промо-групи КРУК.

Микола Мага

REMINDED – Conflict EP (2015)

Цьогорічний реліз молодої хардкор команди з Києва. Першокласний мікс youth crew і newschool hc. ЕР містить шість коротких треків.

Незважаючи на досить молодий вік, команда вже від’їздила декілька турів Європою. Особисто ми бачили наживо REMINDED на “Маяк фест” і концерті у Львові; наживо гурт – гармата!

Sike – Kiev 2015 7″

Стрейт ейдж хардкор з Києва. Мікс нйхк 80-х і бостонського хк 2000-х. Цьогорічна сімка, яка містить п’ять нових треків, вийшла на німецькому лейблі Power Trip Records. Sike вже не раз турили Європою і є одним з тих гуртів, з якими асоціюється український хардкор у європейських панків.

BSxBC – Chronophage

Ще одна столична команда – BSxBC (Batman Says Be Cool) . Зібралися два роки назад. У склад гурту ввійшли учасники Шелест Запахов, Forever Wasted, Lucifer Rising. Восени 2015 року презентували свій дебютний альбом Chronophage. Грають дуже крутий мікс металу і хардкору, сподобаються поціновувачам  Enabler чи Black Breath.

Cios – Криза

Третій повноформатний альбом хмельницьких скінхедів. Як на мене, цей альбом вийшов доволі похмурим, що цілком відповідає його назві. Варто виділити антивоєнну пісню “Батальйон”, запальну “В турі”,чудовий кавери на The Clash “Коли є зброя” і Теорію Гвалту “Кармелюк”. На жаль, така музика, з якою Cios збирають клуби закордоном, у нас не має попиту. Наприклад, минулорічний концерт гурту в Ужгороді був малолюдним. Але кадри з виступу в клубі Outsider увійшли до останнього на цей момент кліпу Cios “Кармелюк”.

KINGPIN – Never Stop!

Після демо і двох міні-альбомів одесити Kingpin записали свій перший повноформатний альбом. Музика від фанатів Leeway для фанатів Leeway. NYHC з мелодійним вокалом і хуковими моментами. Якщо чесно, то тішить, що подібна музика знов викликає інтерес в хардкор\панк сцені, з’являються нові гурти і наші команди не пасуть задніх. Минулого року Kingpin дали невеликий концерт в Ужгороді для обмеженої кількості відвувачів, і, як на мене, це був один з найгарячіших концертів у нас за, можливо, останні два роки. Тому маю надію, що хлопці ще приїдуть до нас.

ПАДВАРОТНЯ – ВЫСТРЕЛ ИЗ!..

Вінницькі реконструктори презентували свій альбом за пару годин до Нового року, тому він датується 2015-м. І тому фактично маємо найкращий минулорічний хіп-хоп реліз. Ніякого новомодного лайна, тільки голден-ейдж хіп-хоп, просякнутий духом 90-х. Особисто я таку музику затирав на касетах у часи власного юнацтва, тому особливо ціню такий звук зараз.

Артем Куз

KAUAN – SORNI NAI

Присвячений одній із найтаємничіших історій про загибель туристів, альбом веде нас крізь незвідані уральські гори до сумнозвісно відомого перевалу Дятлова. Здається ніби ми стаємо учасниками того походу – на його початку нас оточують неймовірної пейзажності схили, снігові лапи сосен нависають велично над головами, а в душі тріумфально грають вогні радості. Але небо поступово темніє, небезпеки зимового лісу холодними брилами все тісніше обступають серце, і ніхто не знає, що чекає попереду.

Проект Kauan як ніхто інший вміє об’єднувати ембіетні партії, потужний дум і лірику на фінській мові так, що у слухача проступають мурашки по тілі від атмосфери, що крізь музики вривається в простір довкола. Альбом Sorni Nai звучить як серйозне досягнення, як щось усталене в житті музики і його хочеться слухати знову і знову.

hurtovyna – hurtovyna

Не зважаючи на те, що гурт вже давно у строю, слухачі не надто часто мають радість полюбоватися новими студійними записами від харків’ян. Тим ціннішим вийшов минулорічний self-titled ЕР, де hurtovyna розійшлися не на жарт, і влаштували нічогеньку таку пост-рокову заметіль. Серед представлених 4 треків є і потужні пориви вітру, що збивають з ніг (Neuf), і зима з балканськими мотивами (Lenz), і розмірена подорож крізь казкові льодяні долини (hva? helst). Взагалі запис витримано в кращих традиціях камерності жанру – тут вам і вплив Balmorhea, і наліт ісландської ніжності Amiina, все це звучить надзвичайно хороше.

Endless Melancholy – Her Name In A Language Of Stars

Хороший ембіент – як хороша книжка. Цей реліз-роман є роботою киянина Олексія Сакевича, де він, як справжній літератор (від музики) шукає себе у нових експериментальних для свого імені сферах. Цього разу Олексій стає письменником-фантастом, проте його проза не стільки про зорельоти і світлові мечі, скільки про космос як передчуття.

Обвівши навколо пальця гравітацію, його твір Her Name In A Language Of Stars підіймає нас у вищі шари атмосфери, де зірки сяють ще яскравіше і чіткіше, де земна суєта залишається далеко внизу, а звук виникає кристалічний і чистий.

la belle verte – la belle verte

Кам’янець-Подільський надзвичайно романтичне місто, воно не могло не виховати гурту хорошого рівня із відповідним до свого духу настроєм. І ось кілька років тому, в цьому місті, з’являється гурт la belle verte, що чудово зумів поєднати поезію із буремністю молодого духу, і видавати це як драматичне низькотемпове скрімо.

Свій однойменний ЕР гурт випустив вже наприкінці року, і позаяк у своїх колах він був довгоочікуваним, то одразу привернув до себе багато уваги. В релізі присутні 5 треків, серед яких два на слова українських поетів-шестидесятників – Василя Симоненка (“Некролог кукурудзяному качану”) і Василя Стуса (“Не любити тебе не можна”).

Related posts

Leave a Comment